ساک دستی هوشمند

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

<a href='http://tebyan.niloblog.com/p/372/'>ساک</a> دستی هوشمند

یازدهمین دوره از پروژه های دانش آموزی تبیان نیز با یاری خداوند و حضور پر شور شما دوستان و علاقمندان به پایان رسید اما کار ما هنوز تمام نشده است! این دوره نیز همچون سال های گذشته دوستان بسیاری با ثبت طرح ها و ایده های خلاقانه خود در منوی "پیشنهاد موضوع" ما را در ارتقای تنوع پروژه ها یاری نموده اند. هم چون گذشته بر آن شدیم تا با گردآوری این ایده های جالب، علاوه بر قدردانی از این دوستان نوآور، زمینه ای را برای ایده پروری سایر پژوهشگران علاقمند فراهم آوریم. فراموش نکنید که ما همیشه منتظر طرح های جدید شما عزیزان هستیم.

نام ایده: ساک دستی هوشمند
نام ارائه دهنده/دهندگان: علیرضا غلامی - محمد حسین بیک محمدی
زمینه و نوع پروژه: الکترونیک
درجه سختی: دشوار
نام مدرسه: دکتر حسابی

چکیده

در پروژه حاضر دانش آموزان سعی در عکس برداری از اهمیت نور در زندگی انسان و جایگاه آن در زندگی شهری و زندگی کاری افراد داشتند.

مقدمه

همانطور که می دانیم یکی از بیشترین وسایلی که زندگی روزمره با آن در ارتباطیم کیف یا ساک دستی است که این قضیه مورد مناسبی برای افراد ناسالم جامعه است تا سواستفاده کنند.

همراه داشتن ساک یا کیف بیشتر از آن که در شهر خود مورد نیاز قرار بگیرد در مسافرت ها و سفر های خارجی و یا داخلی مورد نیاز است و درصد استرس نیز برای صاحب کیف بالاتر می رود چرا که در صورت سرقت آن در آن برهه زمانی جبران ناپذیر است

 خیلی از افراد جامعه ما از ترس سرقت کیف دستی، از آن استفاده نمی کنند و مورد دیگر استفاده کیف دستی برای بانوان، قرار دادن جواهرات و وسائل قیمتی خود در آن است و همان طور که آمار در سال 91 نشان می دهد سرقت با داشتن 469 هزار پرونده در دادگاه های کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است که از این آمار موارد دزدی از کیف یا به اصطلاح (کیف قاپی) رتبه بالایی دارد.
خارج از مسائل روانی جامعه که منجر به دزدی می شود اگر ما بتوانیم امنیت کیف ها و وسائل خود را بالا ببریم آنگاه امنیت کلی جامعه هم بالا می رود.
دانش آموزان بر صدد آن شدند تا کیفی را طراحی کند که دارای امنیت بالا باشد و تقریبا ضد سرقت محسوب شود. طرحی که گروه تحقیقاتی پیشنهاد کرد آن است که این کیف دارای سنسور اثر انگشت باشد به این شیوه که اگر بدون اطلاع صاحب کیف کیف از دست صاحب آن جدا شد کیف به حالت امنیت درآمده و با سنگین کردن و درآوردن صدای آژیر و دادن اطلاعات خود به پلیس از سرقت آن جلوگیری شود.

ساک دستی هوشمند

احتمال دارد که سوالی پیش بیاید که کیف ناخود آگاه از دست صاحبش بیوفتد یا جا بگذارد آنگاه اگر قرار باشد به حالت امنیت دربیاید که خود کیف عاملی مزاحم برای صاحبش می شود که گروه هم برای این قضیه فکری کرده است و راه حل آن گذاشتن یک تایمر بر روی کیف است که از مدت جدا شدن یا نرسیدن سیگنال ریموت شروع شود و در پایان اگر یکی از موارد فوق نرسد کیف به حالت امنیت خود در بیاید و یک احتمال بدتر این است که ریموت هم جا گذاشته شود و شخص هم کیف را جا بگذارد آن جا باید چه کنیم؟ برای این مسئله هم یک حالت خاموش کردن دستی کیف گذاشته شده که با رمز دستی قابل غیر فعال کردن است. با استفاده از این کیف ضمن بالاتر رفتن امنیت آن و کمتر شدن استرس شخص، به کمتر شدن آمار سرقت از کیف نیز کمک می شود و امنیت و آرامش به افراد دارای کیف دستی بر می گردد و افراد جامعه رغبت بیشتری به داشتن کیف دستی پبدا می کنند.
 
مهارت های کسب شده
1. چگونگی تفکر طراحی
2. چگونی پژوهش و استخراج مطالب
3. آشنایی با استاندارهای طراحی و نحوه ارائه ایده در گام های اولیه و نهایی
4. آشنایی با روش های ایده یابی
5. آشنایی با نگارش مقاله (در حد یک پروژه در مقطع دبستان)
6. آشنایی با موارد استاندارد پروژه
7. آشنایی با مفاهیم اولیه الکترونیک مانند جریان و ولتاژ سری و موازی و ...
8. آشنایی با المان های الکترونیکی مانند مقاومت، خازن و ... 
9. آشنایی با برنامه نویسی IC

بخش پروژه های دانش آموزی سایت تبیان
تهیه:مهدی رحمانی، تنظیم:نیلوفر یاقوتی

برای چند شاخه گل

همان‏طور که ساک ورزشی روی دوشم بود، داخل کوچه شدم. از این یکی کوچه که می‏گذشتم، به خانه‏ی دوستم می‏رسیدم. باید می‏رفتم دنبالش تا با هم به تمرین والیبال برویم. داخل کوچه هیچ کس نبود. ظهر بود و آفتاب نور طلایی رنگش را توی کوچه پهن کرده بود. نمی‏دانم چرا فکر

راهنمای شرکت در آزمون سراسری 88

داوطلبان‌ گرامی ضمن آرزوی موفقیت‌ برای شما جهت ادامه‌ تحصیل‌ در مقاطع‌ مختلف آموزشی كسب‌ مراتب‌ عالیه‌ علم، مطالعه این مطالب به منظورآشنائی با اطلاعات عمومی شركت‌ در آزمون‌ سراسری سال 1388 توصیه می‌شود....

 بررسی زلزله و راهکارهای کاهش خسارات آن - جلسه هشتم

هر دانش آموز می تواند یک کیف قدیمی مدرسه اش را که دیگر استفاده نمی کند به این کار اختصاص دهد....

...
نویسنده : فرومی بازدید : 13 تاريخ : شنبه 6 شهريور 1395 ساعت: 5:53