خانه مسکونی متحرک، دستاورد برتر مجتمع اسلام

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  <a href='http://tebyan.niloblog.com/p/332'>خانه</a> مسکوني متحرک، دستاورد برتر دوره اول اسلام

  یازدهمین دوره از پروژه های دانش آموزی تبیان نیز با یاری خداوند و حضور پر شور شما دوستان و علاقمندان به پایان رسید.
  در این دوره از جشنواره تعداد 105 گروه به عنوان گروه های برتر در بخش های سمینارهای علمی، مسابقات و غرفه های نمایشگاهی به عنوان گروه های برتر برگزیده و معرفی شدند.
   بر آن شدیم تا با معرفی پروژه های گروه های برتر علاوه بر قدردانی از این دوستان نوآور، زمینه ای را برای ایده پروری سایر پژوهشگران علاقمند فراهم آوریم.

  مقطع: دوره اول متوسطه
  موضوع: خانه مسکونی متحرک برای بهینه استفاده کردن از انرژی و استفاده حداکثر از نور خورشید
  نام مدرسه: اسلام
  نام استاد: خانم ملیکا برکه ای
  دانش آموزان: پارمیس شهرتاش، صبا سالم، روژان میرمحمدی

  چکیده:

  نور طبیعی و بهره برداری از نور روز در معماری، علاوه بر تامین نیازهای جسمی و روحی انسان، مصرف انرژی های فسیلی را نیز کاهش می دهد.
  هدفی که در این تحقیق پیش رو داریم، به بررسی آثار حضور بیشتر نور طبیعی در ساعات روز و بازی نور در فضاها خواهیم پرداخت. همچنین پاره ای وجوه استفاده از نور طبیعی در بنا را در گذشته و حال، مورد مطالعه قرار خواهیم داد.

  روش تحقیق

  در این پروژه، پژوهشگر قصد دارد برای استفاده حداکثر از نور خورشید در اکثر ساعات روز، نور مورد نظر ساختمان را به صورت طبیعی تامین کند که این امر نه تنها باعث به حداقل رساندن انرژی می شود بلکه برای روحیه ساکنین بسیار اثر بخش خواهد بود.
  گفته می شود که لازمه  استفاده  حداکثر از نور روز، ایجاد یک ساختمان خوب است  در جایی  که نور به وفور در محیط وجود دارد یکی از مزیت های یک ساختمان، طراحی آن به گونه ایست که حداکثر استفاده از نورهای طبیعی را داشته باشد.
  مهمترین مشکلاتی که امروزه در ساختمان های ما به وجود آمده فضاهای کوچک با نور کم و پنجره های کوچک است. که این اتفاق در فعالیت و روحیه فرد بسیار اثر بخش می باشد.  در این پروژه سعی بر این شده مشکلات به وجود آمده را تا حد امکان به حداقل برسانند.


  روند انجام پروژه:

  پیشنهادات:خانه مسکوني متحرک، دستاورد برتر دوره اول اسلام

  1-پیشنهاد می دهم؛ راهرو ها پهن تر و بزرگتر شود.
  2-پیشنهاد می دهم؛ آب گرم کن های خورشیدی استخر ها را گرم کند.
  3-پیشنهاد می دهم؛ شیشه های دو جداره را برای استفاده بهینه از انرژی خورشیدی استفاده شود.
  4. پیشنهاد می دهیم؛ که خانه های مسکونی تا حتی الامکان از نور طبیعی خورشید استفاده بشود.
   
  برای مشاهده مجموعه فایل های ضمیمه اینجا کلیک کنید.

  بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تهیه و تنظیم: نسرین صادقی

  نانو پوشش های هوشمند، دستاورد برتر دوره اول پژوهشسرای زرین شهر

  نانو پوشش هوشمند، نوعی پوشش است که با بهره گیری از فناوری های نوین می توان میزان جذب نور را در این گونه از پوشش ها تغییر داد..

  هولوگرام سه بعدی، دستاورد برتر دوره اول روشنگران

  هولوگرام می تواند کاربرد های بسزایی در زندگی روزمره داشته باشد. از جمله اهمیت چشمگیر آن در تبلیغات شهری، دکوراسیون، تدریس در مدارس و ... بیابیم. در تبلیغات شهری، می توان با استفاده از این تکنولوژی تحولی در چهره شهر ایجاد کرد....

  نانو سوخت، دستاورد برترمجتمع حضرت معصومه (س) - دوره اول

  آلودگی محیط زیست، خصوصاً آلودگی هوا یکی از بزرگ ترین مشکلات پیش روی بشر است. زندگی شهرنشینی و در کنار آن لزوم به کارگیری ابزارهای جدید و فناوری های ایجاد شده توسط انسان، خصوصاً استفاده روزافزون از وسایل نقلیه در بخش حمل و نقل، عامل اساسی در آلودگی هوا...

  نویسنده : فرومی بازدید : 13 تاريخ : شنبه 23 مرداد 1395 ساعت: 4:33
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123