کیوسک حیات

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

کیوسک حیات

یازدهمین دوره از پروژه های دانش آموزی تبیان نیز با یاری خداوند و حضور پر شور شما دوستان و علاقمندان به پایان رسید اما کار ما هنوز تمام نشده است! این دوره نیز همچون سال های گذشته دوستان بسیاری با ثبت طرح ها و ایده های خلاقانه خود در منوی "پیشنهاد موضوع" ما را در ارتقای تنوع پروژه ها یاری نموده اند. هم چون گذشته بر آن شدیم تا با گردآوری این ایده های جالب، علاوه بر قدردانی از این دوستان نوآور، زمینه ای را برای ایده پروری سایر پژوهشگران علاقمند فراهم آوریم. فراموش نکنید که ما همیشه منتظر طرح های جدید شما عزیزان هستیم.


نام ایده: کیوسک حیات
نام ارائه دهنده/دهندگان: آقازاده، آقایی، فهیم، خادمی، محبوبی
زمینه و نوع پروژه: فنی و مهندسی
درجه سختی: دشوار
نام مدرسه: دبستان نور علوی

چکیده

با توجه به اهمیت آموزش کمک های اولیه به افراد جامعه و به ویژه کودکان، طراحی بنایی با کاربری آموزش این اصول هدف دانش آموزان بود. دانش آموزان سعی در طراحی کیوسک هایی جهت آموزش کمک های اولیه و اصول امداد و نجات به عموم افراد به صورت رایگان داشتند.

مقدمه

با توجه به اهمیت آموزش کمک های اولیه به افراد جامعه و به ویژه کودکان، طراحی بنایی با کاربری آموزش این اصول هدف دانش آموزان بود. دانش آموزان سعی در طراحی کیوسک هایی جهت آموزش کمک های اولیه و اصول امداد و نجات به عموم افراد به صورت رایگان داشتند. این کیوسک به شکل تصویر انتزاعی از بدن انسان طراحی شده و می تواند در یکی از بوستان های شهری که محل تفریح افراد است؛ احداث شود.

بر روی دیوار های این کیوسک فیلم های آموزشی در مورد اصول اولیه امداد و نجات نمایش داده می شود. کاربری این نوع بناها مانند مراکز دارای آسمان نما جنبه آموزشی دارد. دانش آموزان معتقدند که وجود چنین بناها و در واقع کیوسک های کوچک در فضاهای سبز و تفریحی و از طرف دیگر فرم این بنا که الهام گرفته از بدن انسان است می تواند افراد را به داخل بنا کشانده و به این بهانه در مورد کمک های اولیه و اصول امداد و نجات در مواقع بحران (سیل؛ زلزله و ...) آموزش ببینند و کارگاه های عملی در این زمینه اجرا شود.

از آن جایی که چنین آموزش هایی به شهروندان از ضروریات برنامه های دولت می تواند باشد در نتیجه طراحی و نصب چنین کیوسک هایی در کنار فضاهای تفریحی و تشویق افراد به ورود به این فضا می تواند بهانه ای باشد که در اوقات فراغت به صورت رایگان از آموزش در این زمینه حتی جزیی بهره مند شوند. ساخت ماکت این سازه ی معماری (کیوسک آموزش امداد و نجات و کمک های اولیه) البته قابل ذکر است که ساخت فیلم های آموزشی در مورد کمک های اولیه؛ از اهداف این پروژه خارج است.

کیوسک حیات

مهارت های کسب شده
1. چگونگی تفکر طراحی
2. چگونی پژوهش و استخراج مطالب
3. آشنایی با استاندارهای طراحی و نحوه ارائه ایده در گام های اولیه و نهایی
4. آشنایی با روش های ایده یابی
5. آشنایی با نگارش مقاله (در حد یک پروژه در مقطع دبستان)
6. آشنایی با موارد استاندارد پروژه
7. آشنایی با اهمیت و ضرورت آموزش کمک های اولیه و امداد و نجات
8. آشنایی با ویژگی های معمارانه بناهای آموزشی
9. آشنایی با اصول طراحی و ساخت کیوسک های پیش ساخته
10. آشنایی با ابزارها و فرایندهای ساخت ماکت سازه های معماری

بخش پروژه های دانش آموزی سایت تبیان

 تهیه: مهدی رحمانی - تنظیم:نیلوفر یاقوتی

حیات در فانروزوئیک

حیات در فانروزوئیک - در صفحه ی تعاملی زیر بعضی از گونه های حیاتی دوره ی مزوزوئیک ( زیر مجموعه ی فانروزوئیک ) را مشاهده می کنید. ( لطفا روی گونه های داخل مجموعه کلیک کنید و اطلاعات بیشتری نسبت به آن ها به دست بیاروید.)

موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد

موزه آثار طبیعی و حیات وحش دارآباد، در زمینی به مساحت 12000 متر مربع در منتهی الیه شمال شرقی تهران در محله دارآباد، بنا شده است....

فرایندهای حیات

گیاهان نیز مانند تمام موجودات زنده باید برای ادامه ی حیات، رشد، و تولید مثل غذا بگیرند و تنفس کنند...

...
نویسنده : فرومی بازدید : 14 تاريخ : شنبه 9 مرداد 1395 ساعت: 3:24

close
تبلیغات در اینترنت